SK Amatéři, zal. 1925 v České Podharti, v r. 1952 vznikla Tiba Dvůr Králové n/L. SK Weiss, zal. r. 1930 měl hřiště v ul. Jaroměřská a Sylvárovská nebo i ul. Raisova a Sylvárovská, záleží jak to kdo vezme, ale bylo to vždy hřiště "U křížku".
V srpnu r. 1941 se SK Weiss Dvůr Králové n/L sloučil s SK Amatéři Dvůr Králové n/L. Ve 20. a 30. letech minulého století byly ve Dvoře Králové n/L i další fotbalové kluby - Rudá hvězda Dvůr Králové n/L, AFK Dvůr Králové n/L (Ferencova XI.), SK Úřednická XI., Technolen Dvůr Králové n/L, Viktoria Dvůr Králové n/L (oba celky hrály registrovanou soutěž) a pak zde byly i firemní fotbalové jedenáctky, jako Spořitelna Dvůr Králové n/L nebo XI. A. Klazar Dvůr Králové n/L a další.
Ale opravdu dalším významným fotbalovým klubem, o kterém je třeba se zmínit byl SK Sochor Dvůr Králové n/L, zal. 1928 a hrál v "Mandlovkách", dnešní Alešově ulici. Klub hrál úspěšně i 1. A třídu (z dnešního pohledu) a vychoval řadu výborných fotbalistů pro SK Dvůr Králové n/L a SK Amatéři Dvůr Králové n/L, respektivě Jutu a Tibu. SK Sochor Dvůr Králové n/L pak přešel pod Tibatex Zálabí a spojením se Sokolem Tiba Vorlech v r. 1952 vznikla fotbalová Tiby Dvůr Králové n/L.
Prvními funkcionáři SK Sochor Dvůr Králové n/L po založení klubu v listopadu 1928 byli předseda David, jednatel Škop, hospodář Hlavatý a pokladník Poulitschek, dalšími funkcionáři ve výboru SK nebo ve výboru fotbalového klubu postupně byli Veselý, Netymach, Fejk, Šmíd, Flégl, Bidlák, Dejl, Jogl, Joudal, Šedivý Mir. a Boh., Prokeš, Krása, Petříček, Richter, Šuk, Mrtka, Hofman, Burian Geltner, Macháček, Patzák, Janovský atd. a hráči - Bidlík, Erben, Kavan, Kraus, Křeček,, Morávek, Petráč Jar. a Ol., Valeš, Strejček, Šulc, Prouza, Faltus, Mistr, Labík, Petra, Vachek, Jerie, Strnad, Suchánek, Sahánek, Vyšohlíd, Vít, Voceďálek a další.
Řada jmen se poté stala hráči a funkcionáři SK Dvůr Králové n/L, SK Amatéři a pak následně TJ Jiskra Juta a TJ Jiskra Tiba. Mezi první soupeře SK Sochor Dvůr Králové n/L patřily celky - Viktoria Pardubice, STAK Nový Ples, STAK Bílá Třemešná, SK WEISS Dvůr Králové n/L, SK Velký Dřevíč, AFK Dvůr Králové n/L, SK Česká Skalice, Viktoria Náchod, SK Jaroměř, SK Police n/M, SK České Meziříčí, SK Opočno, SK Dolní Radechová, SK Vysokov, SN Hostinné, SK Jezbiny, SK Amatéři Dvůr Králové n/L, SK WEISS Dvůr Králové n/L atd.
Fotbalisté a funkcionáři SK Sochor Dvůr Králové n/L určitě prožívali nejlepší období na přelomu 30. a 40. let, kdy v sezoně 1937 - 1938 vyhráli 1. B třídu a po úspěšné kvalifikaci (dnes bychom řekli baráži) s celky Slavia Hradec Králové a SK Týniště postoupili do 1. A třídy. I tam si vedli znamenitě, neboť jako nováček soutěže v sezoně 1938 - 1939 obsadili 3. místo za vítězem 1. A třídy Spartou Úpice a druhým Náchodem.
A protože Sparta Úpice v kvalifikaci (Chrudim, Úpice, Benátky n/J) o postup do divize českého venkova neuspěla (postoupily Benátky n/J), v další sezoně 1939 - 1940 vyhrála 1. A třídu opět Sparta Úpice, před SK Sochor Dvůr Králové n/L, kteří si o jedno místo polepšili a Náchodem.
Jen pro zajímavost. Sparta Úpice ani na podruhé neuspěla v kvalifikaci o postup do divize českého venkova v konkurenci celků Pardubic a Nymburka. To se úpickým podařilo až v další sezoně 1940 - 1941. SK Sochor Dvůr Králové n/L bohužel v sezoně 1941 - 1942 sestoupil a již více se do 1. A třídy neprobojoval. SK Sochor svoji činnost skončil v 1. B třídě v sezoně 1947 - 1948, kdy přešel pod Tibatex Zálabí. Mezi poslední hráče, kteří oblékali dres SK Sochor Dvůr Králové n/L, patřili - Cihlář, Černý, Kotík, Andrle, Hlavsa, Pochman, Mlateček, Nosek, Rumler, Pilát, Strnad, Šíma, Šimek, Stuchlík, Zajdl Mir. a Zd., Zemenský a další.
Fotbalový klub SK Sochor Dvůr Králové n/L se navždy a nesmazatelně zapsal do historie královédvorského fotbalu.
Pavel Lipták
Fotografie: archiv Zdeňka Šedivého